niedziela, 30 sierpnia 2015

Paczuszki sówki

Tym razem nie kartka, a opakowanie na drobny upominek dla dzieci z okazji urodzin, czy też rozpoczęcia roku szkolnego. Zrobiłam ich hurtem 8, bo robią się bardzo szybko i łatwo. Najgorzej, jak to zawsze bywa, z pierwszą. Potem poszło! Najpierw jedna sówka dla przykładu, potem pokrótce opiszę, jak je wykonałam.
Ps. Sowa od dawna symbolizuje mądrość, więc jest idealnym motywem kartek i innych prac szkolnych. Jest jej mnóstwo na wszelakich papierach do scrapbookingu, a i wiele sów powstaje w różnych technikach scrapowych. Dobra głowa z tej sowy ;)

 Do sporządzenia moich sów potrzebne mi były:
- różne kolorowe papiery zarówno do scrapbookingu, jak i kolorowe z bloku, a także kolorowe kalki (w kilku przypadkach, po prostu okleiłam nimi bezpłciowy zwyczajny kolorowy papier)
- nożyczki, nożyk (!),  linijka, klej, taśma cienka dwustronna i piankowa
- gilotyna
- ołówek, gumka

Najpierw wycięłam papier (najlepiej jednostronnie zdobiony) wg poniższego schematu. 
Wysokość pionowego boku 14 cm (nie uwzględniając jego zaokrąglonego zakończenia, ok 1cm). Szerokość 11 cm i 1,5cm zakładka. 
Najlepiej za pierwszym razem zrobić sobie szablon i narysować walec na złożonym w pół papierze. Do jednego walca dokładamy zakładkę, za pomocą której go skleimy. Pozostałe sowy wystarczy odrysować od szablonu. Tak jest najszybciej, bo po co za każdym razem bawić się w linijkę i odmierzanie.


Skleiłam pudełko dzięki zakładce (polecam do tego taśmę dwustronną cienką, bo jakoś klejowi nie mogłam zaufać, sowa będzie miała pełny brzuszek,musi być mocno i solidnie sklejona). Następnie "na oko", bez żadnego odmierzania, wyprofilowałam zaokrąglowne zagięcia na dwóch końcach szablonu, które mają zamykać pudełeczko.


Następnie powycinałam z kolorowych, jednobarwnych, papierów: oczy, dziubek i brzuszek z piórkami (które to oczywiście wycięłam w papierze ostrym nożykiem do papieru czy kartonów). Wszystko "na oko", ale podam rozmiary w przybliżeniu:
- średnica oka sowy kolejno: 4,5cm, 3 cm, 2,2cm
- dziubek wycięłam w papierze zgiętym w pół, dlatego jest trójwymiarowy 2cmx3cm


- brzuszek z piórkami ok. 9-9,5cm szerokości w dolnym odcinku, a wysoki na ok. 7cm


Ozdbiłam sówkę:


A tak prezentują się pozostałe:

Eta wsjo ;)